Drewniane podłogi
Podłoga to element pomieszczenia, który musi charakteryzować się bardzo dużą opdpornością. Przede wszystkim dlatego, że używa się go najczęściej. Wybór odpowiedniego rozwiązania, które będzie trwałe, a jednocześnie pasujące do wnętrza to kwestia indywidualnych preferencji. Nie mniej jednak większość osób to zagorzali zwolennicy drewnianych podłóg, czyli paneli.
Za tym wyborem stoi szereg zalet, ale również wad. Warto zastanowić się nad przyszłym przeznaczeniem pomieszczenia, w którym chcemy umieścić panele i skonfrontować je z takimi cechami jak:
- Bardzo duża łatwość w utrzymaniu i dbaniu o czystość. Szczególnie ważny punkt, kiedy rzeczywistość zabiera nam bardzo dużo czasu i nie mamy chwili na myślenie przykładowo o odkurzaniu wielkich powierzchni pokrytych wykładziną;
- Uniwersalność i zawsze dobry wygląd. Źle dobrane panele to rzadkość.
Częściej spotyka się problem, polegający na ich złym położeniu. Jest to jednak materiał, który nie niszczy się szybko. Nadaje się więc nawet dla najbardziej wymagających lub często zmieniających się lokatorów. Powierzchnie drewniane są świetnie wyglądającym rozwiązaniem zarówno w kamienicach, jak i w mieszkaniach w blokowiskach.
Nie mniej bardziej swoje zastosowanie znajdują w budynkach jednorodzinnych;
- Materiał, jakim są panele to jednak stale droga inwestycja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Warto jednak wspomnieć o tym, że jest ona przeznaczona na rzeczywiście długie lata użytkowania. Pomimo tańszych odpowiedników konkurencji jedyną słuszną decyzją będzie zdecydowanie się na porządnych, rekomendowanych producentów;
- W niektórych przypadkach to rozwiązanie niestety nie odnajdzie swojego zamierzonego zastosowania. Przykładem takich pomieszczeń są np.
bardzo chłodne kamienice, które nie są dodatkowo ogrzewane podłogowo. Tam z reguły bardziej nadają się materiały typu wykładziny, czy grube, masywne dywany.
.